wisty-stroopy

POSLEDNÍM NEPŘÍTELEM, KTERÝ BUDE ZNIČEN, JE SMRT

Sirius nebo Regulus?

4. SNR Hádka a možná i usmíření

Ahojky, tak tady máte další kapču k SNR. TAhle povídka mě vážně začíná bavit, ale už se těším, až bude Ashly se SIrim, protože to se mě píše tak nějak líp... Mno, dost keců a KOMENTUJTE

wisty

„Kdo proboha tenhle seznam vymýšlel?“ znechuceně se podívám na  Reguluse, ten se ušklíbne a za okamžik se mě dostane odpovědi:

„Já s matkou. Něco se ti na něm nezdá?“ dělá ze sebe ten blb ještě většího blba, než je.

„Jo, nezdá. Tenhle bod rozhodně plnit nehodlám!“ a zapíchnu prst do toho osudnýho řádku a Regulus ho nahlas přečte a pak se na mě velice ‚inteligentně‘ zeptá:

„Ale, zlat, co se ti nelíbí na tom, že bysme se spolu měli vyspat? Já bych teda proti tomu nic neměl.“

„No tak to by stačilo, ne ?! Si myslíš, že su nějaká štětka, nebo co? Že se s tebou hned vyslpím, jenom proto, že je to na tomhle blbým seznamu? No tak to se teda pleteš!! Kdyby to tam nebylo, tak by mě to možná ani nevadilo, ale teď...“ a začnu se zvedat a než dojdu ke dveřím, tak na něho ještě zařvu:

„A dnes už na mě nemluv, jasný?!“ a prásknu za sebou dveřma a vydám se k sobě do pokoje.

 

Lehnu si na postel a přemýšlím o všem, co sem Regulusovi řekla. Nakonec dojdu k závěru, že bych tenhle bod splnila jedině, kdyby na mě použili ‚Imperio‘, ale jinak rozhodně ne. Potom se ještě rozhodnu napsat dopis mým kamarádům z Krásnohůlek a na chvíli zavřu oči, a jaksi nečekaně mě přepadne spánek.

 

Ve snu:  

Zdá se mě o svatbě. V nevěstě nakonec poznávám sebe, ale kdo je ten, koho si mám vzít, vážně nepoznávám. Najednou se obraz trochu vyjasní a já vidím vysokou, svalnatou postavu s černými vlasy v krásným černým hábitu, jak se na mě usmívá. Pomalu se vydám k němu....

 

A najednou se probudím. Su příšerně zmatená, už vím, že můj ženich byl buď Sirius nebo Regulus. Ale který to byl, to vážně netuším, protože sem mu neviděla do očí a jedině podle očí je rozeznám...

 

Ještě pořád zůstávám u sebe v posteli, nešla sem ani na oběd. Když se podívám na hodiny, tak zjistím, že už je půl paté. Najednou se s prásknutím objeví malá skřítka, která se ukloní až k zemi a s pisklavým:

„Pan Regulus me posílá, abych Vám předala toto, slečno. A že nemám odcházet, dokud si to nepřečtete.“ Mě podá dopis.

 

V něm Regulus píše, že nemám zapomenout na dnešní ples a že tady skřítka, ještě musím zjistit, jak se jmenuje, mi se vším pomůže. Jo, abych nezapoměla, v rožku pod podpisem je napsaný malinkatým písmem: ‚omlouvám se‘. No jestli si myslí, že to spraví jednou omluvou, tak to se fakt plete. Ještě ho pěkně potrápím:)

 

Podívám se na skřítku, která ještě pořád stojí na stejném místě s očima upřenýma na mě. Usměju se na nni a zeptám se, ja se jmenuje, al jestli by mě nepomohla s přípravou na ples.

Stinny, tak sr skřítka jemnuje, nadšeně souhlasí a už pomocí svých skřítčích kouzel přivolává různé šaty. Musím přiznat, že všechny jsou moc pěkný a nakonec se se Stinny dohodneme na kratších žlutých šatech, ke kterým mě přičaruje i botičky stejné batvy.

 

Když se převlíkám, docela si se Stinny popovídáme. Pak mě Stinny posadí napostel, aby mě mohla namalovat. Když se potom podívám do zrcadla, tak nemůžu uvěřit, že em to optavdu já. Stinny se všechno vážně moc povedlo. Na očích mám světle zelený stíny, který ladí jak s mýma očima, tak šatama a na rtech mám bezbarvý lesk a vlasy mám vyčesané do vysokéjho drdolu. Stinny poděkuju a rozhodnu se pomalu sejít dolů.

 

Když dojdu do vstupní haly, tak Regulus už tam stojí, ale zády ke mě. Tak si teda ‚nenápadně‘ odkašlu a když se Regulus otočí, tak dostanu záchvat smíchu.. protože pohled na něho vážně stojí za to. Pak se naštěstí vzpamatuje, příjde blíž a opatrně se zeptá:

„Ashley, odpustíš mi ten seznam? „ se jen usměju a ‚sladce‘ odpovím:

„No tak to si budu muset ještě rozmyslet. A jdeme už.“ a oba se přemístíme.

Poslední komentáře
22.04.2008 22:18:04: já si to myslela, že tam bude něco takovýho!!!!:Dten regulus...to je ale...a ta jeho matinka mu to j...
17.04.2008 19:58:58: supa vymyslenyyyyyyy honem pokrackooooooo a at si vybere siriusee prosímmm a ty prislovi to je skvel...
14.04.2008 17:12:36: Super kapča, ale ten Regulus je teda pěkný prase. Psát to na ten seznam:)Už se moc těším, až bude tr...
12.04.2008 16:43:04: geniálne...proste bez chyby!!!pokračuj - a to rýchlo!
 
Většina postav a míst patří J.K.Rowlingové