wisty-stroopy

POSLEDNÍM NEPŘÍTELEM, KTERÝ BUDE ZNIČEN, JE SMRT

Lásce neporučíš

3. Za co můžou dopisy

Je tu nová kapitolka, sice je trošku krátká, ale já časem přidám :o) a nezapomente komentovat!!! Stroopy
Její korespondenci ovšem objeví závistivá Pansy Parkinsonová ze Zmiozelu, která tuto zprávu rychle rozkřikne po celé škole. Nejvíce to sebere Harryho-má srdeční kolaps a je převezen na jednotku intenzivní péče do Nemocnice sv. Munga. Z toho má kolaps zase Ginny. To strhne Rona, ale Ronův šok neunese Lenka, která se do toho za celou tu dobu pěkně zamotala. Takže nemocnice má najednou hodně marodů.

Hermiona neví jak ukecat Harryho, aby se s ní zase bavil. Zkouší to přes starostlivé úsměvy na svých častých misích do nemocnice až po zasílání bonboniér na nemocniční lůžko. Až se všichni trošku zotaví, ukecá Hermi Ginny, aby zkusila Harryho nějak obměkčit. Ginny úspěšně provede, a když se vrátí všichni z nemocnice, je téměř vše, jak bylo dříve.

"Leni, nejela bys třeba k nám na prázdniny?", ptá se nesměle Ron jednou v knihovně své holky.

"Co?"

"Nic, jen jsem se ptal. Víš to byl jen takový návrh, už to vidím jinak-není až tak dobrý nápad!", odpovídá Ron jako bábovka.

"Ale počkej Ronalde, já jsem ti jen nerozuměla, zopakuj mi to prosím.", dodala odvahu Ronovi Lenka.

"Nechtělo by se ti strávit třeba jen pár týdnů u nás? Hermiona tam asi nebude, takže tím náš obvyklý počet nějak rapidně nezvýšíš!", dodal s úsměvem Ron.

,,Dobře, ale musím se ještě zeptat doma, dám ti vědět."

Nastává období zkoušek, Ginny má dělat NKÚ, vůbec se jí do toho nechce, často ji bolí hlava, učení jí jde jedním uchem tam, druhým ven, chodí brzy spát, odmítá Harryho… Nejraději by tento čas strávila drbáním Draca s Hermionou nebo Harryho nohou. Navíc vůbec nerozumí lektvarům. Dostává od Snapea hrozně moc trestů-od 30 centimetrových esejí až po nekonečné leštění lahviček s lektvary, mezi kterými občas najde nějaký Snapeův mastný chloupek. Snape jí ovšem tresty čím dál, tím víc zlehčuje-Ginny si myslí, že je to kvůli NKÚ, ale plete se. Snapeovi totiž učarovaly Ginnyiny rudé vlasy. Sám to vůbec nechápal: Ale jak to, že jsem si jich nikdy dřív nevšiml-jsou tak hebké, jemné, voní po vanilkách... Jak jí mám říct, co k ní cítím? A mám jí to vůbec říct? Takhle Snape přemýšlel celé hodiny.

I Ginny si už všimla, jak je Snape nervozní. Rozhodla se, že se mu trochu pomstí…

Žádné komentáře
 
Většina postav a míst patří J.K.Rowlingové